Пасивний будинок: Що чекає німецькі технології в Україні

14.02.2011

Останні тренди та технології в архітектурі, будівництві й ремонті представлені на спеціалізованій міжнародній виставці у Штутгарті. Німецькі архітектори готові передавати свій досвід українським колегам.

Термін «пасивний будинок» стосується ретельно розробленого й зареєстрованого у Німеччині стандарту енергоефективності у будівлях. Його застосовують у будівлях з надзвичайно низьким рівнем споживання енергії для опалення або охолодження приміщень. Засновник компанії R-M-P ARCHITEKTEN з Маннгайму Роланд Матціг – учасник міжнародної виставки з відновлювальної енергетики та «пасивних будинків» у Штутгарті. Він вже близько 15 років впроваджує ці стандарти у проектах в країнах ЄС та Туреччині: у портфоліо фірми – проектування єдиної у світі клініки, зведеної за стандартом «пасивного будинку» у Франкфурті. Цей стандарт стосується не лише житлових приміщень; деякі офісні будівлі, школи, дитсадки теж побудовані за ним. Після здійснення двох проектів в Росії планує проводити освітні семінари для архітекторів в Україні й Білорусі щодо «пасивного проектування». На думку Матціга, у Східній Європі німецькі архітектори все ще роблять лише перші кроки в напрямку популяризації цього стандарту будівництва: «Проблемою залишається мова, важко узгоджувати контракти, технічні аспекти. Поки на цьому не заробляють»,- зауважує інженер.

Недешеве задоволення

За його словами, українські й білоруські архітектори вже багато чули про ці технології й дуже ними цікавляться. Що ж до вартості зведення «пасивного будинку», то Матціге не приховує, що це недешеве задоволення. «Звісно, треба дещо більше інвестувати в таке будівництво, ніж в звичайне. Все має бути вищого ґатунку, але й гроші повертаються досить швидко. Цей стандарт окупиться раніше, ніж за 10 років», - переконує він.

У свою чергу директор іншої німецької компанії, що бере участь у будівельному проекті у Києві «Еnergydesign Stuttgart» Роберт Гіммлер вважає, що зараз перед впровадженням цього стандарту в Україні стоїть забагато труднощів, пише німецька хвиля. «Будівництво пасивного будинку в Україні – поки що дорога річ, адже спершу потрібні значні вкладення, й нині мабуть немає сенсу їх будувати. Але зі змінами у тарифній політиці з енергоспоживання, такий час настане, за «пасивними будинками» в Україні - майбутнє», - переконаний Гіммлер.

Виставки в Україні

Тим часом керівник ініціативи «Проект Пасивний дім» інженер Флоріан Ламмаєр, вважає, що саме просування ідеї пасивного будинку в Україні можна вважати дуже вдалим. За допомогою інтернет-ресурсу інженери поширюють літературу українською мовою для фахівців. Також мобільну виставку «Пасивний будинок», що її організували спільно з Німецьким товариством міжнародного технічного співробітництва за минулий рік відвідало близько двох тисяч осіб у кожному з українських міст, де виставлялася експозиція. Охочі мають змогу поспілкуватися з українськими і німецькими фахівцями. На сьогодні пересувна виставка з енергоефективних технологій у будівництві вже побувала в 12 містах України. Зараз, отримавши заявки від 20 різних міст України, які зацікавлені в представлені виставки, планується маршрут на цей і наступний роки. Цьогоріч «Проект Пасивний дім» починає організацію спеціалізованих курсів з підготовки сертифікованих проектувальників пасивних та енергоощадних будинків за європейським зразком. Розробляються і курси для українських спеціалістів.
Добавить комментарий

Имя
ThetarnePa, 23.05.2013 09:21:20
Или вы не работаете на основной работе?<a href=http://medk.info/> </a> <a href=http://wwwkino.info/> </a> <a href=http://wireless-phone-services.info/> </a> <a href=http://kristisavagedesign.info/> </a> <a href=http://aeon-solutions.info/> </a> <a href=http://mtdstudents.info/> </a> <a href=http://bookwell.info/> </a> <a href=http://tourbec.info/> </a> <a href=http://vako.info/> </a> <a href=http://comerciojusto.info/> </a> <a href=http://nacha-ipoteka.info/> </a> <a href=http://an-bart.info/> </a> <a href=http://steinerquellen.info/> </a> <a href=http://strahovanie-r.ru/> </a> <a href=http://kredit-s.ru/> </a> <a href=http://muzika-mp3.info/> </a> <a href=http://svadba-x.ru/> </a> <a href=http://obrazov.info/> </a> <a href=http://o-lubov.info/> </a> <a href=http://onlainseks.info/> </a>
Перейти к обсуждению на форуме >>
Текст сообщения*
Защита от автоматических сообщений