Кияни просять взяти центр Києва під міжнародний захист... від забудовників

01.02.2011

Одним із найрезонансніших питань, яке було винесено вчора на засідання постійної комісії Київради з питань культури та туризму, стало незаконне будівництво на розі вулиць Пушкінської та Богдана Хмельницького. Мешканці сусіднього будинку та громадськість вимагають посприяти ліквідації цієї забудови в центрі міста, а також розширити охоронну зону.

Забудови в центрі міста, на жаль, постійне та болюче явище в Києві. Мешканці прилеглих будинків і громадськість часто ведуть боротьбу із забудовниками роками. Так, уже шість років поспіль триває справа і зі скандальною забудовою на розі вулиць Пушкінської та Богдана Хмельницького. А вчора з питанням ліквідації незаконного будівництва та відновлення Театрального скверу до постійної комісії Київради з питань культури та туризму звернулися мешканці сусіднього будинку на вулиці Пушкінській, 20. “Це будівництво є злочином,— вважає колишній головний архітектор Києва Микола Жариков.— Окрім численних порушень будівельних правил, головне — ігнорування мешканців, які там живуть, їх просто замуровують. За п’ять метрів від будівлі зводять глуху стіну, і її просто вирішили побілити білою фарбою, щоб було світліше. Три поверхи з чотирьох побудували вже цього року. Вони будують попри протести людей”. За словами пана Жарикова, це не єдине лихо центру міста. Для сприяння розвитку інфраструктури центра столиці до Євро-2012 було створено Громадську раду, яка розробила проекти щодо старого кварталу на Хрещатику, майдану Незалежності, музею Києва.

Представник комітету Верховної Ради з питань культури і духовності запевнив, що погодження з центральними органами охорони культурної спадщини щодо будівництва на розі вулиць Пушкінської і Богдана Хмельницького не було. Представниця громадської ініціативи “Кияни проти руйнації Києва” Наталя Мусієнко розповіла, що наразі вже є лист, згідно з яким інспекція державного архітектурно-будівельного контролю Києва на виконання протесту Прокуратури скасувала свій же дозвіл на виконання будівельних робіт. Проте ніяких змін не відбувається, і ситуація зависла в повітрі. “Готуються масштабні культурницькі акції проти цього об’єкта, який руйнує історичне середовище міста”,— стверджує пані Мусієнко. На комісії було вирішено підготувати лист до голови КМДА Олександра Попова з проханням розв’язати цю проблему. Також Комісія підтримала пропозицію ще однієї представниці громадськості Ірини Нікіфорової — звернутися до ЮНЕСКО за рекомендацією розширити буферну охоронну зону до Хрещатика і Бессарабської площі, і взяти вулицю Богдана Хмельницького під міжнародний захист.
Добавить комментарий

Текст сообщения*
Защита от автоматических сообщений