Містобудівна рада не погодила жодного проекта забудови Києва

27.01.2011

Чергове засідання архітектурно-містобудівної ради в Головному управлінні містобудування, архітектури та дизайну міського середовища, яке відбулось учора, 19 січня, тривало довго, але безрезультатно для організацій, що представляли на розгляд свої проекти. В порядку денному було зазначено два містобудівних обґрунтування — щодо зведення комплексу посольства Республіки Індія в Україні (на вулиці Наталі Забіли), готелю (на вулиці Нагірній, 25-г) та коригування проекту офісно-житлового комплексу на бульварі Дружби народів, 14-16. Проте жоден з них не дістав схвалення і з тих чи інших причин був відправлений на доопрацювання.

Схоже, члени містобудівної ради відходять від практики розгляду окремих проектів і вимагають у всіх архітекторів показувати свої проекти в контексті нинішньої забудови, а не “плямами”.

Особлива увага — до нових офісних висоток у центрі міста. І не лише через їхню невідповідність історичному середовищу, а й через транспортне навантаження, яке вони спричинюють.

Першим “під ніж” потрапило містобудівне обґрунтування будівництва, експлуатації та обслуговування комплексу будинків і споруд посольства Республіки Індія в Україні на вулиці Наталі Забіли в Голосіївському районі. На колишній території дитячого садка архітектори планували звести комплекс, який би складався із кількох будівель чотириповерхового корпусу, де мешкали б співробітники посольства, та окремого офісного приміщення безпосередньо для посольства із залою для урочистих прийомів. Особливістю представленого проекту була, власне, цікава сучасна архітектура споруд та використання енергозбережних технологій. Утримуючись від коментарів візуального вигляду будівель, зодчі зосередили свої зауваження на недоцільному, на їхню думку, поєднанні житлової та представницької функції комплексу на такому невеликому клаптику (0,5 га).

А ось містобудівне обґрунтування будівництва готелю на вулиці Нагірній, 25-г, що в Шевченківському районі, члени містобудівної ради відхилили через непереконливе архітектурне й “бліде” рішення проекту. Замовник планував зводити невеличкий п’ятиповерховий тризірковий готель на 45 номерів.

Найбільше було поламано списів під час розгляду коригування проекту будівництва офісно-житлового комплексу на бульварі Дружби народів, 14-16 у Печерському районі. Річ у тім, що 2005 року було затверджено проект зведення на цьому місці багатоповерхового житлово-офісного комплексу. Проте у 2007-му, коли в місті почався будівельний бум, замовники вирішили скоригувати проект і “наростити” офісну частину. Для цього було погоджено відповідні дозволи, процес, як то кажуть, пішов, але через фінансову кризу роботи сповільнилися. Нині замовники намагалися нарешті дістати згоду на зміни до проекту. Головною причиною, через яку перенесли затвердження змін до проекту, стало те, що бульвар Дружби народів у недалекому майбутньому очікує “перебудова”. Зокрема, там планують звести центр художньої гімнастики Дерюгіної, а також розпочати пілотний проект з реконструкції “хрущовок”. Саме тому всі ці проекти потрібно розглядати одночасно, аби не створювати в цьому місці какофонію різних архітектурних стилів та добре продумати транспортну систему.
Добавить комментарий

Имя
tnzahmnh, 09.03.2011 04:51:23
3l0sbn <a href="http://rysmmngtzkxf.com/">rysmmngtzkxf</a>, [url=http://fmgwpqcgdzgn.com/]fmgwpqcgdzgn[/url], [link=http://emrtxfswfott.com/]emrtxfswfott[/link], http://mqnladsbsdif.com/
Имя
gamesEi, 18.01.2014 19:04:50
<a href=http://www.a114games.com/community/threads/skachat-cs-1-6-besplatno-i-bystro-chistyj-counter-strike-1-6.2055/>Скачать КС 1.6</a> с торрента
Имя
donstroymebkt, 16.07.2014 06:52:55
<a href=http://donstroymebel.com>здесь</a> - донецкий мебельный портал. Любая мебель под заказ.
Имя
avtostradaswap, 24.07.2014 17:03:09
<a href=http://avtostrada.info>Читать дальше</a> - автострада - последние автомобильные новости | автомобильные новости, новые авто, тест-драйвы!
Перейти к обсуждению на форуме >>
Текст сообщения*
Защита от автоматических сообщений